o blogu

 English:

 This blog was started in febuary 2009, when I was less than one and a half meters height and when I was in elementary school. At the beginning I was writing about my life and my own thoughts about my somewhat different view on the world, it was like a diary. After some time, I started writing it more consciously and I realized how much value can written words have. I think the blog has matured with me.

I wrote over two thousand post on various topics on the blog, but I deleted some. I did it, because when I was child I was quite different than now. I deleted what I thought was wrong. You can take a minute to reflect how many things you have perceived differently over the years.

 Now I write it for myself and for my constantly growing number of readers. It makes me smile, because I like sharing my thoughts with the public, pay attention to important issues or teach something. I often get comments from my readers with questions and thanks for writing this blog. That makes me happy.

Polish:
 Blog na którym właśnie przebywasz powstał w lutym 2009 kiedy jeszcze miałam poniżej półtora metra wzrostu i chodziłam do podstawówki. Początkowo opisywałam tu moje życie i refleksje związane z moim dosyć odmiennym spostrzeganiem świata, był swego rodzaju pamiętnikiem. Dopiero po pewnym czasie zaczęłam pisać go bardziej świadomie i zwracać uwagę na wartości jakie niosą ze sobą dane treści. Można by z powodzeniem rzec, że dojrzewał razem ze mną.

 Na blogu powstało ponad dwa tysiące notek o różnej tematyce, jednak większość skasowałam. Jak nie trudno się domyślić mój tok myślenia od kiedy byłam dzieckiem radykalnie się zmienił. Tak więc i rzeczy, które wtedy pisałam nie pokrywają się z moim obecnym zdaniem na dany temat. To co uznałam za niepoprawne wylądowało w koszu. Poświęć chwilkę nad tym, aby zastanowić się, jak wiele rzeczy spostrzegałeś inaczej na przełomie ostatnich kilku lat.

 W tej chwili piszę go dla siebie, ale też dla moich czytelników, których cały czas przybywa. Cieszy mnie to, że mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami z opinią publiczną, zwrócić uwagę na ważne dla mnie zagadnienia, coś im podpowiedzieć, czy czegoś nauczyć. Często dostaje od czytelników wiadomości z pytaniami i podziękowaniami, że o czymś wspomniałam. To sprawia, że jestem szczęśliwa.